ECCO® APAVI BĒRNIEM
Preču grozs LV/RU

Rokasgrāmata vecākiem

Labiem apaviem jāpilda divas funkcijas – jāaizsargā un labi jāizskatās. ECCO abas šīs funkcijas ir svarīgas un tāpēc ir vienlīdz prioritāras divu iemeslu dēļ:

  • kāds labums no anatomiski pareiziem apaviem, ja bērns tos nenesās?
  • cik maksā šie moderni projektētie apavi, ja tie var kaitēt kājai?

Apavu veidošanā ECCO ņem vērā divus iedvesmas avotus – dabu un bērnus. Katram apavu pārim ir savas funkcijas, un katra funkcija rada priekšrocības bērnam, ļauj būt labākam un justies labāk jebkurā gadalaikā, jebkuros apstākļos un situācijās. Apaviem jāatbilst fiziskai darbībai, kas raksturo bērna dzīvesveidu.

Mazuļa kāja nav vienkārši pieauguša cilvēka samazināta versija. Astoņpadsmit gadu ilga augšanas perioda laikā viss, kas saistīts ar kājas formu un struktūru, nepārtraukti mainās. Bērna kājas augšana notiek vairākos posmos. Pirmajos divos dzīves gados augšanas ātrums ir aptuveni 2 cm gadā, tātad gandrīz puse izmēra katrus 2 mēnešus. Vecumā no 2 līdz 3 gadiem šis cipars ir aptuveni 1,5 cm vai puse izmēra katrus 3 mēnešus. Par laimi, pēc tam augšana palēninās līdz 1 cm gadā līdz 13–15 gadiem. Pats par sevi saprotams, ka, ņemot vērā augšanas tempus, apavu izmērs jāpārbauda vairākas reizes gadā. Īpaši svarīgi tas ir maziem bērniem, jo viņiem vēl līdz galam nav izveidojušies nervgali kājiņās, tāpēc viņiem ir grūti noteikt, vai apavi labi pieguļ.

Bērni no 0 līdz 2 gadiem
Kājas ir ļoti mīkstas un lokanas. Kauli vēl nav „sasaistīti”, arkas nav izstrādātas – dominē mīkstie audi un vāji attīstīti muskuļi, kas liek kājai izskatītie piepampušai. Platā pēda ir raksturīga iezīme šajā vecumā.

Bērni no 3 līdz 7 gadiem
Kāja joprojām ir mīksta un lokana. Arkas sāk attīstīties līdz ar muskuļaudiem. Kājas forma sāk sašaurināties, taču pēda salīdzinājumā ar pieauguša cilvēka pēdu joprojām ir plata.

Pusaudži no 8 līdz 12 gadiem
Pēdas lokanums ir zudis, taču kāja joprojām ir ļoti jutīga pret spiedienu. Arkas ir gandrīz pilnībā izstrādātas, piešķirot kājai pieaugušo formu. Tomēr pēda joprojām ir salīdzinoši plata.

Piemēroti apavi
Pareizi piemeklētos apavos bērnam ir jājūtas ērti pacēlumā un brīvi pēdas priekšējā daļā. Kopumā jānodrošina 1,5 cm liela atstarpe no lielā pirksta līdz apava galam. Šī papildu atstarpe sadalās šādi:

  • 0,5 cm tiek izmantota kā izplešanas telpa staigāšanas laikā,
  • 0,8 cm ļauj kājai augt,
  • 0,25 cm tiek absorbēti ar apavu savirzi.

Jūs varat pārbaudīt apavu izmēru, izmērot kājas garumu uz saistzoles.

Kā precīzi izmērīt mazuļa kājiņu
Nostādiniet mazuli uz baltas papīra lapas un apvelciet viņa pēdu. Turklāt ir svarīgi sekot tam, lai mazulis neieliektu kājas pirkstiņus. Tad izmēriet zīmējumu no papēža līdz lielajam pirkstiņam. Pieskaitiet 1,5 cm, un Jūs uzzināsiet apavu garumu, kas ir optimāls Jūsu bērnam. Mūsu online veikalā pretī izmēram Jūs vienmēr ieraudzīsiet saistzoles garumu centimetros, lai izvēlēties būtu pavisam vienkārši.